A kárpittisztítás lehet e gyors, kényelmes és hatékony?
A legtöbb háztartásban nem fordítanak kellő figyelmet a kárpittisztításra, mint tevékenységre. Általában, ha bútorainkat valamilyen sérülés éri, akkor általában a házi praktikákhoz nyúlunk elsősorban segítségül, de van, hogy a reklámokban látott legújabb csodaszernek is bizalmat szavazunk. De miért is vállaljuk annak a kockázatát, hogy esetleg nagyobb kárt okozunk az anyagban, és még akkor sem biztos a siker, vagy egyáltalán miért is bajlódunk mi magunk? Miért is fogadjuk el, hogy bútoraink egyre leharcoltabbnak tűnnek, ha van megoldás minderre? Miért nem fordulunk kárpittisztító szakemberhez, mitől félünk?
Cikkünkben végigjárjuk a felmerülő aggályokat.
Elsősorban sok esetben attól félnek az emberek, hogy a kárpittisztítással foglalkozó cégek horribilis áron végzik a tisztítást, és hogy a kiszállási költségek is magasak. Pedig ha gondosan megérdeklődjük, és utána informálódunk az áraknak, rá kell, hogy jöjjünk, hogy pár ezer forint ráfordítással mekkora változásokat tudunk elérni, bútoraink és ezzel együtt otthonunk kinézetén. Ráadásként még ott van az a részei is, hogy azért ez nem egy hetente elvégezendő feladat, tehát ha mindent számba veszünk, akkor rá kell jönnünk, hogy ez nem egy luxus kiadás, és nagyon hamar megtérül számunkra. És ráadásul találhatunk olyan céget is, amelyik nem számol fel kiszállási költséget sem.
A másik aggodalma az embereknek, a kárpittisztítással kapcsolatosan, hogy a tisztítás során esetleg a szövet, vagy kárpit rongálódhat, megsérülhet. Nos, ettől sem kell tartanunk, hisz a mai modern eljárásoknak köszönhetően 100%- ban kíméletes módón történik a tisztítás folyamata, persze, ha megfelelő céget választunk, mert mint tudjuk, sajnálatos módon minden munkaterületen lehetnek szakbarbárok, ezért is fontos körültekintően választanunk ezzel foglalkozó céget. Az ilyen cégeknek ez a profiljuk, ismerik a tisztítási folyamatokat, a vegyszereket, s, hogy mikor milyen szövetnél mit válasszanak.
A másik fő probléma amit kérdésként még fel szoktak tenni, hogy vajon megszárad –e az alaposan kitisztított kárpit, s mennyi idő a száradás? Erre a válasz a következő: természetesen megszárad, szobahőmérsékleten körülbelül 6 óra az átlagos száradási idő.
Másik aggodalma az embereknek sok esetben a kárpittisztítással kapcsolatosan a vegyszerek használata, hogy azok veszélyesek lehetnek –e, vagy nem ártalmasak – e az egészségre? A válasz erre is az, hogy mivel nagy az igény a környezet és egészségbarát termékekre, az öko megoldásokra, ezáltal egyre több cég használ vegyszermentes, környezetkímélő termékeket.
Végül azért megjegyezném, hogy természetesen léteznek makacs foltok, melyek eltávolítása nagyon nehézkes, és nem minden esetben sikeres a tisztítási művelet. Ilyenek lehetnek a vér, vizelet foltok. De nagyban növeljük az eltávolítás esélyét, ha szennyeződést követően minél hamarabb megkezdjük az eltávolítást, és szakember segítségét kérjük. És arról se felejtkezünk meg, hogy a szemmel nem látható szennyeződések (atkák, gombák) elleni harcban a szakember által végzett tisztítással nyerhetünk csak.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.